Święto Patrona Szkoły – Stefanii Sempołowskiej

Dzień 1 października 2019 w naszej szkole był bogaty w wydarzenia. Głównym motywem było uczczenie patronki szkoły, Stefanii Sempołowskiej. Piękny apel ukazał nam postać tej wielkiej propagatorki wiedzy i społecznicy. Uroczystość, która zgromadziła licznych gości. Przybyli na nią m.in. Starosta Prudnicki, pan R. Roszkowski, Wicestarosta, pan J. Siano, pan Wicekurator Opolski A. Zapała, pani A. Wojtczak – Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Powiatu Prudnickiego, Dyrektor Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego  prof. dr hab. Edward Nycz, Prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, dr Janusz Kawalec, Komendant Powiatowy Policji w Prudniku, mł. insp. Krzysztof Urban, przedstawiciele Służby Więziennej i Komendy Powiatowej Policji w    Prudniku. Apel został przygotowany przez klasy I LMR i I LRM pod kierunkiem pani M. Zawadzkiej – Ciępki i pana K. Trentkiewicza.

Zgromadzonych przywitał Dyrektor szkoły, pan A. Chruściel, a głos zabrał pan Wicekurator oraz pan Starosta. Pięknym akcentem apelu było wręczenie „Patentu kandydata na młodszego wychowawcę” uczniom z kierunku resocjalizacja, który wręczali zaproszeni goście.

Po apelu uczniowie klas pierwszych: LM, LMR i LRM mieli swoje otrzęsiny na auli Liceum. Klasy technikum świętowały w różny sposób Dzień Chłopaka. Klasy ekonomiczne brały udział w odbywających się właśnie w Prudniku Ekonomicznych Grach Ulicznych zorganizowanych przez NBP w Opolu. Klasy pierwsze technikum miały tradycyjny, odbywający się już po raz trzeci Rajd Pierwszaka. Przygotowały go panie: A. Chudy i A. Chruściel.